کد خبر: ۸۹۹۶۰
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
رضا حسنی خو مشاور وزیر ورزش و مدیر کل حراست وزارت وزارت ورزش و جوانان درباره حضور زنان و خانواده های در ورزشگاه‌ها توضیحاتی داد.


رضا حسنی خو مشاور وزیر ورزش و مدیر کل حراست وزارت وزارت ورزش و جوانان درباره حضور زنان و خانواده های در ورزشگاه‌ها توضیحاتی داد.

به گزارش پایگاه خبری «تیک»، مدیر کل حراست درمورد رویکرد وزارت ورزش درباره صدور مجوز برای حضور بانوان در ورزشگاه ها و انتقادات و مخالفت هایی که با آن وجود دارد گفت: «در مورد حضور بانوان و خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها دیدگاه‌های متفاوتی وجود دارد. این موضوع با حضور موفق تیم ملی والیبال کشورمان در میادین بین‌المللی و الزام فدراسیون جهانی والیبال با حضور بانوان در سالن مسابقات برای اعطای میزبانی، ابعاد دیگری یافت، که توجه به آن را اجتناب ناپذیر کرد. از این روی وزارت ورزش و جوانان با مشارکت سایر نهادهای ذی‌ربط بر خود لازم دیدند تا با رعایت موازین شرعی برای پاسخ‌گویی به این موضوع، وارد عمل شوند؛ به نحوی که شرایطی فراهم شود تا موجب رفع دغدغه‌های آحاد متدین کشور و علمای عظیم‌الشأن شود. »

وی ادامه داد: «در این مورد طرح‌های مختلفی پیشنهاد و در سطوح کارشناسی و مدیریتی در حال بررسی است؛ از این روی تاکنون هیچ تصمیم قطعی اتخاذ نشده است. رعایت حدود الهی و شرع؛ عدم اختلاط زنان و مردان، نظارت بر پوشش بانوان، طبقه‌بندی مسابقات ورزشی با توجه به تفکیک رشته‌های ورزشی و معیارهایی چون «پوشش ورزش‌کاران»، «روح حاکم بر رشته ورزشی»، «رده سنی» رویداد ورزشی و ... چهارچوب‌های مورد تاکید در این طرح است. نکته حائز اهمیت اینکه رشته‌هایی مثل شنا، بوکس، کشتی، وزنه برداری و در حال حاضر فوتبال شامل این طرح نمی‌باشند و همچنان با قوت مخالف آن هستیم.»

حسنی خو درباره مخالفت ها و تحریکات برخی جریان‌ها در مورد تجمع و مخالفت با حضور زنان در ورزشگاه ها، بوی‍ژه در جریان مسابقات لیگ جهانی والیبال به میزبانی ایران گفت: «در مورد حضور بانوان و خانواده‌ها در خلال برگزاری مسابقات لیگ جهانی والیبال در تهران طبق تصمیمات اتخاذ شده توسط دستگاه‌های اجرایی کشور، به فدراسیون والیبال مجوز داده شد تا با اولویت عوامل اجرایی، خانواده والیبال و تعدادی از هواداران تیم میهمان با صدور کارت مخصوص شرایط حضور بانوان در سالن برگزاری مسابقات را فراهم کنیم. از این رو افراد واجد شرایط صرفاً از طریق فدراسیون والیبال می‌توانند مجوز حضور دریافت کنند.»

مدیر کل حراست وزارت ورزش و جوانان افزود: «در مورد حمایت‌ها و مخالفت‌های موجود باید به اطلاع مردم خوب و شریف کشورمان برسانیم که اولاً: حضور بانوان و خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها به عنوان یک طرح جامع در حال مطالعه و طی مراحل کارشناسی با رعایت چهارچوب‌های اشاره شده می‌باشد. بنابراین تاکنون هیچ تصمیم و اقدامی بر خلاف نظر شرع مقدس و فتوای مراجع معظم تقلید اتخاذ نشده است که افراد بخواهند مبادرت به اقدامات اشاره شده داشته باشند. ثانیاً: این طرح تابع احساسات و هیجانات عمومی نخواهد بود؛ بنابراین هرگونه تجمع در حمایت و مخالفت با این طرح فاقد مجوز تلقی می‌شود و توسط مراجع ذی‌صلاح با هرگونه اجتماع غیرقانونی (موافق و مخالف) در چهارچوب ضوابط کشور برخورد خواهد شد. ثالثاً: این اطمینان را به همه دوستان و عاشقان انقلاب اسلامی و امام راحل سلام الله علیه و متشرعان کشور می دهیم که فرزندان آنها در وزارت ورزش و جوانان، نیروی انتظامی، دستگاه‌های نظارتی و امنیتی کشور هوشیارانه دقت خواهند کرد تا از اصول اخلاقی، شرعی‌ و قانونی در این مورد خاص کوتاهی نشود. بنابر این ضمن دعوت همه عزیزان به آرامش و خویشتن‌داری و پرهیز از تحرکات غیرقانونی، شایسته است با «هم‌دلی و هم‌زبانی» مانع بهره برداری و تبلیغات سوء مخالفان نظام جمهوری اسلامی شویم.»

نام:
ایمیل:
* نظر: