قائم مقام وزیر کشور خبر داد:
اگر تشخیص دهیم که اتفاقاتی که در صحن مجلس در زمینه این طرح رخ می‌دهد نیازمند اصلاحاتی است، دولت وارد عمل می‌شود.
اخبار روز
یادداشت وزیر اطلاعات اسرائیل در نیویورک تایمز:
لحن روحانی نرم است اما او عقب نشینی نکرده/1+5 دو گزینه دارد، توافق بد یا عدم توافق/اشتباه نکنید، توافق ناقص بهتر از عدم توافق نیست
یووال اشتاینتز وزیر اطلاعات اسرائیل طی یادداشتی در روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز ضمن طرح ادعاهایی علیه ایران خواستار تغییر موضع آمریکا در قبال برنامه هسته ای ایران شد.
محمد هاشمی از دلیل کناره گیری از حزب «کارگزاران» می گوید:
قهر نکردم اما من انقلابی ام، نمی خواستم در حزبی کار کنم که به سرنوشت حزب مشارکت دچار شود/مخالف عضویت برخی از افراد بودم/با آیت الله صحبت نکرده بودم
محمد هاشمی که چندی پیش از حزب «کارگزاران» استعفا داد گفت که نمی‌خواهد در تشکیلاتی کار کند که سرنوشت حزب «مشارکت» را پیدا کند، من سابقه انقلابی داشتم و از 16سالگی وارد مبارزه شدم.
نامه سایت های خبری خطاب به دکتر روحانی در مورد فیلتر شدن سایت «انتخاب»
"انتخاب" دست بر قضا، سایتی بود که بیشترین حمایت ها را از شما در انتخابات داشت و در بیش از یک سال گذشته نیز حامی دولت یازدهم بوده است ولی نهایتاً چند انتقاد آن - ولو ناوارد - تاب نیاورده شد.
کنعانی مقدم فعال سیاسی اصولگرا:
در دوره گذشته، صداوسیما به رسانه احمدی نژاد تبدیل شده بود اما امروز.../صفحه ی نمایش صداوسیما شفاف نیست، برفکی است
حسین کنعانی مقدم دبیرکل حزب سبز ایران و از چهره های اصولگرا بر این باور است که صداوسیما نباید ابزار دست جناح های سیاسی کشور شود.
تذکر کتبی علی مطهری به دولت در مورد فیلتر سایت انتخاب
به گزارش ایرنا ؛ نماینده مردم تهران هم در تذکری به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درزمینه فیلتر شدن سایت انتخاب تذکر داد.
وال استریت ژورنال:
ظریف در حال بازی دادن جان کری و اروپاست/پیام آمریکا به ایران: بیش از آنکه شما به ما نیاز داشته باشید، ما به شما نیاز داریم
آنچه در میان آشوب های خاورمیانه فراموش شده، نزدیک شدن ایران و امریکا به ضرب الاجل هسته ای است. اوباما در سال های اخیر به دنبال به یادگار گذاشتن نگین میراث سیاست حارجی خود یعنی توافق با ایران است.
نشریه دیپلمات:
کوروش کبیر نابغه ی باستانی، ژنرال قاسم سلیمانی نابغه ی معاصر ایران/استراتژی جدید روحانی و سردار باهوش ایرانی چیست؟
ایران تاریخ نظامی جالبی دارد، در حقیقت این کشور همواره میزبان نوابغ نظامی از جمله کوروش کبیر و نادر شاه بوده است، اما تا چندی پیش باوجود آنکه یکی از توانمندترین نیروهای نظامی در خاورمیانه را دارد اما شخصیت نظامی برجسته ای نداشت.
گزارش گاردین از واکنش ها به حکم اعدام آیت الله در عربستان سعودی:
از هشدار ایران به عواقب خطرناک تا شور و شعف در اردوگاه داعش
بعد از صدور حکم اعدام برای یک رهبر شیعه در استان قطیف در شرق عربستان سعودی، این کشور با اعتراض شدید بین المللی و اتهام دامن زدن به تنفر فرقه ای روبرو شده است.
نامه ی کمیسیون فرهنگی مجلس به وزیر ارشاد برای توقیف 8 فیلم / سالک: کارگردانان می گویند شما چه کاره اید، اما ما در راس اموریم
احمد سالک نماینده مجلس از نامه ی کمیسیون فرهنگی مجلس به علی جنتی وزیر ارشاد در رابطه با اکران هشت فیلم خبر داد.
روزنامه روسی گازتا مدعی شد:
آغاز همکاری نظامی ایران و آمریکا در عراق/روحانی و اوباما در آستانه ی عقد توافق هسته ای
برنامه هسته ای ایران به طور بی سابقه ای به پایان کار خود نزدیک شده است.
علی یونسی:
آستانه تحمل آیت الله هاشمی خیلی خیلی بالاست/روحانی از آزار و اذیت ها عصبانی است/با کارهای احمدی نژاد چهره ی دانشمندان هسته ای فاش شد
دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور اقلیت‌های دینی گفت: ایران قدرت نظامی بر‌تر منطقه است، امروز کشورمان به جایی رسیده که اجازه نمی‌دهد قدرت‌های بزرگ دنیا مشیت خود را بر ایران تحمیل کنند و امکان ندارد که بتوانند.
سیدحسن خمینی:
هر جایی که پول باشد، اگر کنترل وجود نداشته باشد، حواشی پدید می آید/اگر جامعه کاری را جرم تلقی نکرد، «برخورد» نتیجه عکس می دهد
آیت الله سید حسن خمینی در دیدار با رئیس و اعضای کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال با اشاره به برخی حواشی در عرصه فوتبال کشور، اظهار داشت: طبیعتا درهر جایی که پول باشد، اگر کنترل وجود نداشته باشد، حواشی پدید می آید و حتما به فوتبال آسیب می زند.
نامه علی مطهری به آیت الله جنتی در رابطه با حصر موسوی و کروبی
علی مطهری در نامه سرگشاده‌ای به آیت‌الله جنتی، دبیر شورای نگهبان با اشاره به سخنان اخیر وی در یک برنامه تلویزیونی، «حصر شبیه حبس» موسوی و کروبی را فاقد توجیه قانونی و شرعی و اخلاقی و خلاف اصول متعدد قانون اساسی دانست.
واکنش ابراهیمی نماینده روحانی مجلس به طرح جدید برای برخورد با بانوان بدحجاب:
جریمه مالی زنان به خاطر حجاب هیچ سنخیتی با دین ندارد/نباید با بانوان برخورد شود/برخی می خواهند دولت را به چالش بکشند
حجت الاسلام سیدمحمد سادات ابراهیمی نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی بر این باور است که طرح جدید در مجلس برای برخورد با بانوان فاقد حجاب سنخیتی با دین ندارد.
جک استرا: توافق هسته ای ناقص بهتر از وضعیت موجود است/حتی اگر مذاکرات با ایران شکست هم بخورد، بازهم شاهد فروپاشی رژیم تحریم ها خواهیم بود
جک استرا وزیر خارجه اسبق انگلیس و هوبرت ودرین وزیر خارجه اسبق فرانسه از حاضران در این کنفرانس بودند. باوجودآنکه مقامات رسمی اروپا و انگلیس در این نشست حضور نداشتند اما ظاهرا برخی از مقامات امریکایی و انگلیسی به عنوان تماشاچی حاضر شده بودند.
روایت اندیشکده بلفر از
اقتصاد «زیرزمینی» ایران!
اعمال تحریم‌های مالی علیه ایران به رشد و گسترش شبکه‌های غیرقانونی در منطقه دامن زده است، شبکه‌هایی که از طریق شیوه‌هایی امر تجارت را تسهیل می‌کنند.
وزیر اطلاعات:
سربازان گمنام امام زمان(عج) برای کسب اطلاعات وارد حریم خصوصی مردم نمی‌شوند/جنایتکاران می‌خواستند مردم ایران را به خاک و خون بکشند
روز قدس جنایتکاران بنا داشتند انسان‌های روزه‌دار و کسانی که از ملت فلسطین حمایت می‌کنند را در این کشور اسلامی به خاک و خون بکشند، اما دید سربازان گمنام امام زمان(عج) آنها را شکار کرد. به لطف خدا امنیت در جمهوری اسلامی حکم‌فرما است، این امنیت باید امنیت زنده باشد نه مرده، و امنیت ما باید همراه با سرور و نشاط باشد.
ضرغامی:
عده‌ای می‌گویند فتنه تمام شده بروید با هم روبوسی کنید، مگر می شود/بانیان فتنه از روحانیون هم یارگیری کردند
رییس سازمان صدا و سیما در مراسم اختتامیه دوازدهمین اجلاس بین المللی «پیرغلامان حسینی» گفت: بانیان فتنه حتی از روحانیون هم یارگیری کردند.
یک مقام ارشد آمریکایی خبر داد:
پیشرفت در مذاکرات ظریف و کری/ایران و 1+5 در مورد تمدید مذاکرات هسته ای هیچ گفتگویی نکردند
به گفته این مقام ارشد آمریکایی که نخواست هویتش فاش شود، مقام های ایران و ایالات متحده درباره تمدید مهلت مذاکرات به بعد از ۲۴ نوامبر (سوم آذر)، گفت وگو نکردند، چرا که معتقد به تداوم مذاکرات فشرده در همین مدت باقی مانده هستند. با وجود این او احتمال تمدید مذاکرات را رد نکرد و گفت «در مذاکرات هیچ گاه نمی‌گوییم هرگز.»
الحیات به نقل از منابع دیپلماتیک:
اوباما توافق هسته ای را بعید می داند اما به دلیل انتخابات، به شدت دنبال آن است/کاخ سفید در قبال مذاکرات هسته ای با چندگزینه مواجه است؟
منابع دیپلماتیک نیز گفتند باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا دستیابی به توافق تا پیش از مهلت 24 نوامبر را بعید دانسته است هرچند دولت آمریکا مایل است تا پیش از انتخابات میان دوره‌ای کنگره که قرار است 4 نوامبر برگزار شود، توافق به دست آید.
رهبر معظم انقلاب در دیدار دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین:
احتمال تکرار تجاوزات رژیم صهیونیستی بعید نیست/ مقاومت باید ذخایر قدرت را در داخل غزه افزایش دهد/دشمن باید از طرف ساحل غربی نیز احساس نگرانی کند
حضرت آیت الله خامنه‌ای در پایان، شرایط منطقه را بسیار پیچیده خواندند و افزودند: البته چشم‌انداز تحولات، چشم انداز روشن و خوبی است و امیدواریم خداوند متعال همه ما را به آنچه که صلاح امت اسلامی و فلسطین و خنثی‌کننده توطئه‌های دشمن است، راهنمایی کند.
آیت الله جنتی:
متظاهران می خواهند وارد مصادر قدرت شوند/طمع ورود به انتخابات مجلس و خبرگان را دارند/برخی گستاخانه به حال فتنه‌گران دل‌سوزی‌های بیجا می‌کنند
از ابتدا مانند مقام معظم رهبری به روند مذاکرات خوشبین نبودم. البته ایشان برای پاسخ به اتهامات و به دلیل اینکه بعدها ما را متهم به بی‌منطقی نکنند با مذاکرات مخالفتی نکردند. خوشبختانه مذاکره‌‌کننده‌ها، نظرات رهبری و خطوط قرمز را رعایت می‌کنند.
تحلیل فارین پالسی از نمایش تصاویر سردار سلیمانی در تلویزیون ایران:
شوالیه ایران برمی خیزد/ژنرال سرانجام از پشت پرده بیرون می آید
قاسم سلیمانی ژنرال مو جوگندمی ایرانی چندین دهه دور از انظار عمومی فعالیت کرده است. اکنون، او از پس پرده بیرون آمده و گام در روشنی گذاشته است.
یادداشت سیدحسین موسویان در المانیتور:
نه! خصومت ایران و آمریکا راه به جایی نمی برد/توافق هسته ای درها را به روی تهران و واشنگتن باز می کند
اصرار ایران بر ادامه برنامه هسته ای ریشه در احساسات قوی ناسیونالیستی و غرور ملی دارد. این موضوع بلا شک نیروی اصلی پیش برنده برنامه هسته ای ایران است. این گرایش ریشه در تمدن طولانی و میراث های فرهنگی ایرانیان دارد.
طرح جدید در مجلس برای برخورد با بانوان فاقد حجاب،
1 میلیون تومان جزای نقدی و 72 ساعت توقیف خودرو/امضای 36 تن از نمایندگان زیر این طرح+اسامی
36 تن از نمایندگان مجلس طراحی را به هئیت رئیسه ارائه کرده اند که در صورت تصویب، بانوان فاقد حجاب به دو تا 10 میلیون ریال جریمه محکوم می شوند.
تحلیل تیک