پیشنهاد سردبیر
آلبوم عکس
گزارش
یادداشت / گفت و گو
در این نشست که با حضور ١٨٨ منتخب مجلس دهم برگزار شد، علی لاریجانی به عنوان گزینه فراکسیون برای ریاست مجلس دهم انتخاب شد.
اخبار روز
چرا آیت الله هاشمی در خبرگان شکست نخورد؟
پس از انتخابات مجلس خبرگان و حذف آیات یزدی و مصباح واکنش ها نسبت به لیست تهران چندان مطلوب نبود و حتی این لیست را که مورد حمایت آیت الله هاشمی بود را لیست انگلسی نامیدند، به گونه ای که آیت‌الله ممدوحی عنوان کرد" وقتی انگلیس از برخی لیست‌های انتخاباتی حمایت می‌کند باید نگران باشیم" و از این قبیل اظهار نظرها پیرامون رای مردم تهران در انتخابات خبرگان رهبری از سوی اصولگرایان فراوان بیان شد.
توضیح نوبخت درباره حذف یارانه پردرآمدها و دونرخی شدن بنزین/اعلام حداقل وحداکثر حقوق پرداختی کارمندان
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور درباره دو نرخی کردن بنزین گفت: دولت اساسا دو نرخی بودن را در یک شرایط اقتصاد سالم، فسادآور می‌داند و با دو نرخی کردن بنزین مخالف است.
چهره‌های جامانده از مجلس‌دهم را بشناسید؛ از رسایی و کوچک‌زاده تا باهنر و توکلی
مجلس دهم از جهات مختلفی مجلس شگفتی‌هاست. نزدیک به 75 درصد نمایندگان مجلس نهم از نشستن دوباره بر کرسی‌های سبزرنگ بهارستان بازماندند. در این میان جای خالی چهره‌های شاخص اصولگرا که در سه دوره اخیر مجلس اکثریت را در اختیار داشتند، بیشتر احساس می‌شود.
رهبر معظم انقلاب:
حمله به نهادهای انقلاب از جمله سپاه، شورای نگهبان، جوانان حزب اللهی و روحانیون انقلابی از روشهای جاری بیگانگان است
حضرت آیت الله خامنه‌ای تاکید کردند: تنها راه بقا و پیشرفت نظام و تحقق اهداف انقلاب، «اقتدار حقیقی کشور» و «جهاد کبیر» یعنی تبعیت نکردن از دشمن است.
تاریخ سری توافق‌نامه هسته‌ای با ایران
این کار در ماه آگوست ٢٠١١ شروع شده؛ هنگامی که هموارکنندگان راه رسیدن به توافق و تضمین‌کنندگان آن، گروه استراتژی ایران را شکل دادند. در این مدت، این گروه کارزار پیچیده‌ای را برای شکل‌دادن دوباره به گفتمان ملی در مورد ایران پدید آورده بود. این کارزار در جست‌وجوی ترسیم چهره شکاکان به دیپلماسی به صورت «طرفداران جنگ» بود. همچنین متولیان این کارزار خواهان نشان‌دادن این امر بودند که خطرات برنامه هسته‌ای ایران قبل از اینکه مذاکرات رسمی در سال ٢٠١٣ شروع شود، ناچیز بوده است، آنها تنها پس از رسیدن به توافق در سال ٢٠١٥، بر وجود این خطرات تأکید کردند.
عارف یا لاریجانی، امید یا محافظه‌کاری؟
بزرگ‌ترین چالش سیاست‌ورزان، دوگانه‌هایی است که به صورت دائم با آن مواجه می‌شوند و مجبورند که با حسابگری از میان آنها یکی را انتخاب کنند. انتخاب‌هایی که می‌تواند نه تنها هویت اصلی آنها را نشان دهد بلکه تأثیر مهمی بر سرنوشت آینده آنها داشته باشد.
درخواست افشای پرونده‌ انتخاباتی احمدی‌نژاد
نماینده مردم آبادان در نامه‌ای خطاب به حمید رسایی نسبت به انتقاد شدید این نماینده عضو جبهه پایداری نسبت به آخرین نطق خود که در آن به موضوع ممنوع‌التصویری رئیس دولت اصلاحات پرداخته بود، اعتراض و تاکید کرد: انتقاد بنده از ممنوع‌التصویری رئیس دولت اصلاحات، نه حمایت از یک شخص یا جریان، بلکه یادآوری فصل‌الخطاب بودن قانون، رعایت تقوای سیاسی، حق کرامت انسانی بود
باید با تمام قوا پشت سر دولت روحانی ایستاد
خاتمی: روحانی، نامزد اصلاح‌‌طلبان برای انتخابات‌96/ نمایندگان وعده‌های خود را فراموش نکنند
نایب رئیس مجلس ششم شورای اسلامی می گوید: مجلس نباید صرفا امکان تعامل و گفت و گوی جناح های سیاسی کشور را در نظر بگیرد بلکه باید پایگاه بسیار مهمی برای گفت و گوهای ملی باشد.خاتمی معتقد است پر کردن شکاف های قومی، جنسیتی، نسلی و مانند آن مساله ای ملی، نه جناحی است.
عارف رسما اعلام کاندیداتوری کرد
محمدرضا عارف گفت: وظیفه‌ام حضور جدی در انتخابات ریاست مجلس است.
پزشکی قانونی: مصرف مشروبات الکلی همزمان با داروهای مخدر دلیل مرگ مهرداد اولادی است
سازمان پزشکی قانونی دلیل مرگ مهرداد اولادی را مصرف مشروبات الکلی همزمان با داروهای مخدر اعلام کرد.
تلاش دلواپسان قدرت براي بازگشت پوپوليسم؛ احمدي‌نژاد مهره سوخته يا برگ برنده؟
مجلس نهم به پايان رسيد و همزمان با آن افتتاحيه مجلس خبرگان رهبري در شرايطي برگزار شد كه هر دو اتفاق يك فصل مشترك داشته باشد و آن احمدي‌نژاد است. رئيس دولت دهم طي دو سال گذشته در تلاش بوده به شكلي خود را در صدر اخبار كشور حفظ كند و در اين راستا از هيچ تلاشي حتي به قيمت تخريب نزديكان خودش دريغ نكرده است.
کاتن یا روبیو، گزینه‌های ترامپ برای معاون اولی
انتخاب گزینه نهایی برای تصدی پست معاون اولی در صورت موفقیت دونالد ترامپ در انتخابات نهایی بسیار مهم است، هم به این دلیل که بالاخره معلوم می شود که آیا ترامپ می تواند حزب جمهوری خواه را پشت سر خود متحد کند و هم به این دلیل که سرانجام مشخص می شود که آیا ترامپ می تواند رئیس جمهموری معقولی باشد؟
پایان مجلس‌اصولگرا؛ از ماجرای‌‌رحیمی و تهدید به مرگ‌‌صالحی تا تصویب 20‌ دقیقه‌ای برجام
پس از پیروزی حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری، روابط بین دو قوه مجریه و مقننه وارد مرحله جدیدی شد که رای عدم اعتماد به سه وزیر پیشنهادی، ‌استیضاح،‌ تهدید به مرگ و تصویب 20 دقیقه ای طرح برجام نمونه های آن بود.
حاشیه‌های نخستین نشست خبرگان پنجم
از غیبت سیدحسن‌خمینی و آیت‌الله مصباح تا حضور احمدی‌نژاد و خوش‌وبش‌های آیت‌الله هاشمی+تصاویر
صبح امروز افتتاحیه پنجمین مجلس خبرگان رهبری برگزار شده و آیت الله جنتی به عنوان رئیس این مجلس انتخاب شد.در حاشیه مراسم افتتاحیه پنجمین دوره مجلس خبرگان، محمود احمدی‌نژاد به محض اعلام زمان تنفس از مجلس خارج شد اما سایر اعضای خبرگان و مهمانان حاضردر جلسه به احوالپرسی و گفت و گو با یکدیگر پرداختند.
آیت الله جنتی رییس مجلس خبرگان شد
آیت الله احمد جنتی با کسب اکثریت آراء رییس مجلس خبرگان در دوره پنجم شد.
نامه سرگشاده زیباکلام خطاب به عارف درباره ریاست‌‌مجلس
این‌روزها انتخاب رئیس مجلس دهم و اماواگرهای آن، یکی از موضوعات اصلی فضای سیاسی کشور است. محمدرضا عارف به‌عنوان سرلیست اصلاح‌طلبان در این انتخابات و رئیس شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان، بالاترین رأی را در میان نمایندگان این دوره کسب کرده و حالا خود را در جایگاه ریاست فراکسیون امید مجلس دهم می‌بیند.
گزارشی از سوابق کاندیداهای ریاست خبرگان / از نمایندگی امام تا شورای نگهبان؛ کارنامه نامزدهای ریاست
می توان پیش بینی کرد که از میان این پنج نفر آیت الله شاهرودی به مانند دوره قبل از نامزدی کناره گیری کند یا اصلا نامزد نشود، اما در رقابت میان آیت الله امامی کاشانی،جنتی، امینی و مومن هم تعدادی از گردونه رقابت کنار می روند.
رهبر معظم انقلاب:
گاهی جوانهای احتمالاً صالح و مؤمنی، با یک کسی یا جلسه ای مخالفند؛ بنا می کنند هیاهو کردن، جنجال کردن و شعار دادن؛ من با این کارها موافق نیستم
همزمان با سوم خرداد، سالروز فتح خرمشهر، مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان افسری و تربیت پاسداری دانشگاه امام حسین علیه‌السلام صبح امروز (دوشنبه) با حضور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا برگزار شد.
دلالی و فروش میلیونی پاسپورت و کارت ملی در تهران؛
قیمت پاسپورت‌آمریکا در تهران 90 تا 120 میلیون‌تومان/ بقیه کشورها چند؟
«پاسپورت آمریکا 90 میلیون تومان بدون چونه!»، اشتباه نکنید با مشاور یا وکیل مهاجرتی صحبت نمی‌کنید. «ناصر کلاغ‌پَرکن» یکی از فروشندگان پاسپورت اصل کشورهای مختلف در یکی از محله‌های مرکزی شهر است.
هاشمي معماي بزرگ رياست
پنجمين دوره مجلس خبرگان رهبري از راه مي‌رسد. اهميت انتخابات هيات رئيسه آن دست كمي از هيات رئيسه مجلس شوراي اسلامي ندارد و پر بيراه نيست كه اين دوره را به نوعي مهم‌ترين انتخابات غيرمستقيم در نظام جمهوري اسلامي بدانيم. شايد همين دليل نيز سبب شد تا انتخابات دوره پنجم مجلس خبرگان رهبري به زعم مسئولان و مقامات عالي كشور، برجسته‌ترين و سرنوشت ساز‌ترين انتخابات در تاريخ انقلاب اسلامي لقب بگيرد.
آیت الله هاشم زاده هریسی:
اگر آقای جنتی نامزد نشود انتخابات ریاست خبرگان رقابتی نخواهد بود
فردا اعضای جدید مجلس خبرگان در ساختمان مجلس قدیم دور هم جمع می‌‌شوند تا هم مراسم افتتاحیه را برگزار کنند و هم سرنوشت کرسی ریاست را مشخص کنند. احمد جنتی، ابراهیم امینی، محمدعلی موحدی‌کرمانی، محمد امامی‌کاشانی و محمود هاشمی‌شاهرودی گزینه‌های مطرح ریاست مجلس خبرگان هستند.
کولاک «فروشنده» در کن / شهاب حسینی، بهترین بازیگر شد، اصغر فرهادی، بهترین نویسنده
شهاب حسینی برنده نخل طلای بهترین بازیگر جشنواره فیلم کن شد.
چه کسی «بهتر» است رئیس مجلس شود؟ لاریجانی یا عارف؟ / کرباسچی پاسخ می دهد
دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی گفت: اگر وحدت کلمه نیروهای حامی دولت و اصلاح‌طلبان حفظ شود هیچ یک از نقاط حساس مجلس در اختیار افراطیون قرار نخواهد گرفت.
در مورد مدلینگ و مدل ها!
یکی از 8 سوپر مدل بازداشت شده الهام عرب بود که پیش از این و به طور رسمی به برنامه ماه عسل (ویژه ماه رمضان) دعوت شد و شغل خود را "پزر عروس" معرفی کرد.
صندلی خالی ریاست برای چه کسی آماده می شود؟
مراسم افتتاحیه پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری ساعت 9 صبح روز سه‌شنبه چهارم خرداد سال جاری با پیام رهبر معظم انقلاب گشایش می‌یابد. جنس تشکیل مجلس این دوره متفاوت از قبل است ، از چهره های شاخص غایب تا لیست پیروز تهرانی های مجلس.
برنی سندرز: ما به امید زنده‌ایم/ تا پایان رقابت، کناره‌گیری نخواهم کرد
در حالی که فشارها بر برنی ساندرز، یکی از نامزدهای حزب دموکرات برای کناره‌گیری از رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری به سود هیلاری کلینتون، نامزد پیشتاز این حزب افزایش پیدا کرده است، وی در یک سخنرانی انتخاباتی گفت در مقابل همه این فشارها ایستادگی خواهد کرد.