آیت الله مصباح یزدی با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در راستای وحدت اصولگرایان خاطر نشان کرد: چه بسا، در این راستا فردی در همفکری با گروه‌های دیگر به این نتیجه برسد که در برخی امور اشتباه کرده است؛ در این صورت باید آن چنان تسلیم حق باشد که اشتباه خود را پذیرفته و نه تنها لج بازی نکند، بلکه خدا را شکر کند که در اثر این ارتباط، اشتباهش را فهمیده است؛ چرا که تعصب بیجا و لجبازی از جمله دام‌های شیطان است. و اگر مطمئن شدیم که انتخاب ما درست بوده و دیگران اشتباه می‌کنند، باید آن را با روشی معقول به دیگران انتقال داد، نه به صورت تحکم‌آمیز.
اخبار روز
انتقاد تند و تیز صفار از آیت الله هاشمی: برخی همانند ضد انقلاب ها موضع گیری می کنند!
محمد حسین صفار هرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در نشست طلبه طراز انقلاب اسلامی که در مدرسه علمیه حقانی قم برگزار شد، با بیان این که در مواجهه با مسائل روز در کشور دو گونه نگرش وجود دارد، گفت: برخی در مواجهه با مسائل معتقدند که باید با دید امیدواری مطلق نگاه کرد.
آیا پوتین می خواست بگوید در این درگیری های منطقه ای از ایران حمایت خواهد کرد؟ در حالی که عدم بهره گیری از حق وتو به منظور ناکام گذاشتن پیش نویس قطعنامه کشورهای حاشیه خلیج [فارس] درباره یمن در شورای امنیت از سوی مسکو این پیام را ارسال می کند که این کشور نمی خواهد پیوند خود را با عربستان قطع کند.
گزارش فایننشال تایمز از
جوک ملی ایرانیان؛ پراید خطرناک تر است یا داعش؟!
انتخاب حسن روحانی، میانه رو، در سال 2013 برای این صنعت امید به ارمغان آورده است. وقتی محمد رضا نعمت زاده، مدیر قدیمی و کهنه کار – که معروف است بخش پترو شیمی را متحول ساخت- وزیر صنعت شد، مدیران اجرایی( از روی خوشحالی) دست زدند.
بارزانی: توافق شده است که ایران در نبرد آزادسازی موصل حضور پیدا نکند
بارزانی البته در بخشی از سخنان خود گفت که ایران می‌تواند در مقام همسایه عراق به این کشور کمک کند اما باید نوعی توازن را با همسایگان خود حفظ کند.
پوتین: اسرائیل به تلافی تحویل اس۳۰۰ به ایران، سلاح به اوکراین ندهد
اگر سران اسرائیل گزینه ارسال سلاح برای اوکراین را انتخاب کنند، تنها شاهد خونریزی بیشتری خواهیم شد ولی حتی تحویل این جنگ‌افزارها از سوی اسرائیل نیز چیزی را در اوکراین عوض نمی‌کند
القدس العربی:
نگرانی شدید آمریکا از جنگ مستقیم دریایی ایران و عربستان / تهران به دنبال جنگ با ریاض است، چون معتقد است ارتش آل سعود ضعیف است
درباره اعزام کشتیهای ایران ،‌ نظرات متفاوتی در واشنگتن مطرح است به نحوی که اکثر ناظران سیاسی معتقدند هدف ایران از این اقدام ،‌منحرف کردن ائتلاف عربی است تا اذهان از قاچاق سلاح! منحرف شود.
تایمز اسرائیل:
S300 حمله اسرائیل به ایران را خنثی می کند / تهران جسورتر خواهد شد
مقامات اسرائیلی و آمریکایی گفته اند برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای گزینه نظامی همچنان روز میز است اما سامانه های دفاع هوایی پیشرفته تر این حمله را به عنوان آخرین راه برای خنثی کردن برنامه هسته ای ایران دشوار می کند.
نتیجه نظرسنجی «تیک» / 67 درصد خواستار اخراج سفیر عربستان از ایران شدند
در نظرسجی که «تیک» به مدت یک هفته برگزار کرد، از مخاطبان پرسیده شده بود « به دنبال بی تفاوتی دولت عربستان نسبت به حادثه تجاوز به دو جوان ایرانی، از دولت ایران انتظار چه برخوردی با سعودی ها دارید؟»
واشنگتن پست: اوباما میخواهد از طریق توافق هسته ای با ایران، اعراب عصبی خلیج فارس را آرام کند اما....
نیروهای ایران، از پای ننشسته اند و چه بسا با برداشته شدن تحریم ها و افزایش منابع مالی آنها، بیشتر قدرت بگیرند.
آیت‌‌الله جوادی آملی: اگر این چندتا ایرانی را از آمریکا بردارید، چه دارد؟ آیا آن‌ها بزرگانی همچون ابن‌سینا و مولوی دارند؟ این‌ها آن قدر کشتند که بر دیگران مسلط شدند
حضرت آیت‌الله جوادی آملی با اشاره به حمله آل‌سعود به یمن، این عمل را ناشی از پنهان کردن فطرت با اغراض و غرایز دانست و گفت: اگر کسی واقعا با حقیقت زندگی کند، هرگز اجازه نمی‌دهد این‌ها روی قبر هفتاد میلیون بایستند و قلدرمآبی دربیاورد، از ملت‌ها کار برمی‌آید به دولت‌ها دیگر امیدی نیست.
ادعای شبکه عربستان:  علی عبدالله صالح احتمالا به ایران پناهنده خواهد شد
سایت شبکه تلویزیونی الاخباریه عربستان سعودی نوشت: نباید به ایران فرصت تاثیر گذاری و ایفای نقش در بحران یمن داده شود .
یادداشت شاگرد سید حسن خمینی برای استادش: درس خارجتان طعنه به درس بزرگان زد!
لیست کلاس‌ها را چک کردم و به مدرس شماره چهار دارالشفا رهنمون شدم و به سختی جایی برای نشستن پیدا کردم.
سردار سلامی: جواب درخواست بازدید از مراکز نظامی ایران را با «سُرب داغ» خواهیم داد/ مفروضات ما برای یک جنگ تمام عیار با آمریکاست
جانشین فرمانده کل سپاه گفت: نه تنها اجازه بازدید خارجی ها از مراکز نظامی ایران را نخواهیم داد، بلکه اجازه تفکر پیرامون این موضوع را هم نمی دهیم حتی در رویاهایشان این اجازه را نخواهند داشت که از عادی ترین مکان نظامی ما بازدید کنند.
رهبر معظم انقلاب:
طرف مقابل با وقاحت مرتب ما را تهدید نظامی می‌کند
رهبر معظم انقلاب در این دیدار اظهار کردند: طرف مقابل با وقاحت مرتب ما را تهدید نظامی می‌کنند. این غلط اضافی را می‌کنند بعد می‌گویند جمهوری اسلامی توان دفاعی نداشته باشد.حتی اگر صریحا هم این تهدید را نمی‌کردند لازم بود ما به فکر باشیم و آماده باشیم.
دلايل خوش رويي‌هاي پوتين در قبال ايران چيست؟
مسکو به سه دلیل سرپیچی از آمریکا و به چالش کشیدن آن، تضمین درآمدهای نفتی و تقویت موضع خود در خاورمیانه تصمیم به فروش سامانه دفاع موشکی اس سیصد به ایران گرفته است.
هشدار روزنامه عرب زبان نشنال به اوباما: بايد اعتماد اعراب را در مورد ايران جلب کنی!
اگر آمریکا این روند را به درستی ادامه دهد و به آنچه مقامات عرب می گویند با دقت گوش کند، این توافق می تواند زمینه را برای گفتگوهای سازنده محیا کند گفتگوهایی که دورنمای برقراری صلح و ثبات در منطقه را بهبود می بخشند.
ادعای روزنامه الخلیج امارات:
ایران می خواهد ژاندارم خلیج فارس شود و با اعراب تسویه حساب کند!
نشانه این ادعا سیاست قدرت مآبانه و سلطه طلبانه ای! است که تهران به ویژه در عراق دنبال می کند. این سیاست، برخی انگیزه های انتقامی ایران را پاسخ می دهد و منطقه را به جنگها و درگیریهای بیشتر سوق می دهد و در نتیجه زیانها و خسارتهای بسیار به جوامع عربی وارد می آورد و «جایگاه» کشورهای عربی را بین ملتها و کشورها پایین می آورد، با این حال چنین سیاستی فقط به عربها زیان نمی رساند بلکه به زیان ایرانیان نیز خواهد بود.
سرلشگر فیروزآبادی:
تیم ظریف پیشگام صلح است / پوتین مردی دنیا دیده است، او طبق معاهده امضا شده با ایران رفتار می کند / ادعای سعودی ها خنده دار است
رییس ستادکل نیروهای مسلح گفت: مذاکره کنندگان هسته ای ایران سربازان دیپلماسی کشور و پیشگامان صلح بوده و با نیروهای مسلح یک دل و همزبانند و مسلما اگر دیپلماسی با شکست روبرو و جنگ محقق شود، آن زمان نیروهای مسلح به میدان نبرد آمده و دشمن را با اقتدار متوقف می کنند.
روحانی: ارتش ایران صلح‌خواه منطقه است / ملت بزرگ ما اهل تجاوز نیست و هیچ‌گاه تجاوزی را نخواهد پذیرفت/ هیچ مشکلی در جهان نیست که پای میز مذاکره و منطق حل نشود
حجت‌الاسلام‌ والمسلمین روحانی طی سخنانی در مراسم روز ارتش جمهوری اسلامی ایران، گفت: نیروهای مسلح ما همواره در پی دفاع از مظلومین هستند. ارتش جمهوری اسلامی صلح‌خواه در منطقه است. دیگران از ارتش جمهوری اسلامی ایران بیاموزند. دنبال فتنه نباشند و به کودکان و زنان و پیران در یمن حمله نکنند.
آیا هیلاری موافق توافق هسته ای با ایران است؟
همه طیف های سیاسی اسرائیل،‌مخالف این توافق هستند و سابان هم این را می داند. از چپ ترین عضو گروه اتحادیه صهیونیست تا احزاب راست مخالف توافق هسته ای با ایران هستند.
راشا تودی: بدگویان دروغ می گویند؛ ایران به دیپلماسی علاقه مند است / اوباما در مقابل عربستان و اسرائیل دو راه بیشتر ندارد
اگر به هر نحوی قرار باشد مذاکرات هسته ای ایران طاقت فرسا باشد، به خصوص که بلندپروازیهای هسته ای ایران لزوما در مرکز این دعوای بین المللی نیست، جنگ نو محافظه کارانه اسرائیل بر ضد جمهوری اسلامی خطر سوق دادن جهان به سوی منازعه طولانی تر دیگری را به همراه دارد.
گاردین: خوزستانِ پرآب چگونه به منطقه ای خشک و بد آب و هوا تبدیل شد؟
در اداره ها، خانه ها و مدارس، مردم به سرعت در و پنجره ها و همه دریچه ها را می بندند. تا حدودی همه وحشتزده هستند. آنها به آژیرهای هشدار در زمان جتنگ عادت داشتند، چرا که خوزستان واقع در جنوب غربی ایران در زمان جنگ 1980 تا 1988 با عراق، خط مقدم جبهه محسوب می شد.
روسیه: به ایران S300 را تحویل دادیم تا کشورهایی که قصد حمله دارند، از برنامه شان صرف نظر کنند
رئیس کمیسیون امور خارجه دومای روسیه تحویل موشک های اس سیصد را اقدامی بازدارنده و متضمن تداوم مذاکرات سیاسی برای حل مسئله هسته ای ایران دانست.
کاخ سفید: تحویل S300 به ایران حکایت از مشکلات اقتصادی روسیه دارد / اینکه پوتین برای کسب درآمد به هر راهی متوسل شود غیرمنتظره نیست
کاخ سفید روز پنجشنبه اعلام کرد تصمیم مسکو برای تحویل سامانه موشکی زمین به هوا اس 300 به ایران از مشکلات اقتصادی روسیه به ویژه بر اثر تحریم های غربی مرتبط با بحران اوکراین حکایت دارد.
«چهره خندان ایران» در میان 100 شخصیت اثرگذار جهان از نگاه تایم
رابين رايت، نويسنده و پژوهشگر آمريکايی، در توصيف وزير امور خارجه ايران نوشته که او «چهره خندان انقلاب ايران» است.
گزارش فایننشال تایمز از معنای جوک های وایبری ایرانیان در مورد توافق لوزان / همه نگران بر باد دادن این توافق توسط تندروها هستند
مردان ایرانی مواظب خودشان باشند چون شوهران آمریکایی در راه هستند ، این جمله لطیفه¬ای است که پس از توافق هسته ای ایران با آمریکا و دیگر قدرت های جهانی در شبکه های اجتماعی ایرانیان به طور گسترده بازتاب یافته است.