کد خبر: ۳۷۳۳۵۰
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: امروز بیشترین و بزرگترین خیانت، ناامید کردن مردم است البته باید بپذیریم که مشکلات و گرفتاری هم در کشور وجود دارد که مسبب آن آمریکاست.

احمد خاتمی شامگاه شنبه دوم دیماه در آئین هفتمین شب خاکسپاری شهید گمنام در شهر آوه که در زینبیه این شهر برگزار شد، اظهار کرد: مجالس شهدا مجلس هدفمند بوده و عادی نیست و وقتی با ولادت حضرت زهرا سلام الله علی‌ها تقارن پیدا کرده است عظمت بیشتری پیدا می‌کند.

 وی با تاکید بر اینکه حضرت زهرا سلام الله علی‌ها شخصیت بی نظیر تاریخ است، تصریح کرد: آن بانوی مکرم اسلام وقتی به نماز می‌ایستاد نور حضرتش برای آسمانیان درخشندگی داشت. او پاره تن پیامبر اکرم (ص) است، ایشان وقتی حضرت فاطمه (س) را می‌دید تمام قامت می‌ایستاد و می‌فرمود که بوی بهشت را از فاطمه (س) استشمام می‌کنم.

وی با تاکید بر اینکه حضرت زهرا (س) در عرصه عفاف و حجاب، خدمت به مردم و ولایتمداری کانون فضایل بود، تصریح کرد: غیرت دینی آن بانوی مکرم اسلام از دیگر فضایل ارزشمند آن حضرت بود.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه با اشاره به اینکه زادگاه حسین بن روح نوبختی از نواب خاص امام زمان (عج) در شهر تاریخی آوه است، گفت: افزون بر ۶۰ شخصیت تاریخی علمی و دینی در این منطقه پرورش یافتند و انتظار می‌رود که این خطه از دیار اسلامی همچنان مهد جوشش مفاخر و مشاهیر ادبی و دینی باشد.

وی به غیرت حزبی و گروهی اشاره کرد و گفت: این نوع غیرت در حاکمیت اسلامی مطلوب نیست. اطاعت از، ولی فقیه باید به عنوان یک اصل باشد و ولایی بودن باید بر تفکر جناحی و حزبی ارجحیت داشته باشد.

وی امر به معروف و نهی از منکر را تجلی غیرت دینی دانست و افزود: هر منکری که دیده شد باید با ملاحظه مراتب، امر به معروف و نهی از منکر شده و برطرف و معروف‌ها ترویج شوند.

امام جمعه موقت تهران ارتباط با مکتب دینی و دفاع از نظام اسلامی را از دیگر جلوه‌های غیرت دینی بیان کرد و افزود: نظام اسلامی یک امانت است و دفاع از آن وظیفه همگانی است. غیرت دینی، دفاع از ولایت فقیه و مبانی انقلاب نظام اسلامی است و تجلی آن استکبارستیزی و مقابله با جبهه باطل و زورگویی سران سلطه است.

وی با تاکید بر اینکه تسلیم حرف زور نشدن از مبانی انقلاب است، تاکید کرد: کسی با مذاکره مخالف نیست، اما زیر بار زور نخواهیم رفت. آنچنان که در گذشته نرفتیم و از این پس نیز زیر بار زور نخواهیم رفت چرا که این ملت برخاسته از مکتب عاشوراست و بر دهان آمریکا زده و خواهد زد.

وی با اشاره به اینکه برخی در فضای مجازی موفقیت‌های کشور را نمی‌بینند و این موفقیت‌ها را کوچک می‌شمارند، افزود: برخی، به اصطلاح موفقیت‌های دکوری را به عنوان بهشت موعود به مردم نشان می‌دهد که این شیطنت است.

خاتمی به شیطنت‌هایی که برای ناامیدی مردم صورت می‌گیرد اشاره کرد و افزود: امروز بیشترین و بزرگترین خیانت، ناامید کردن مردم است. البته باید بپذیریم که مشکلات و گرفتاری هم در کشور وجود دارد که مسبب آن آمریکاست.

وی تصریح کرد: گویا آمریکا سیاست خارجی خود را در همه جای جهان تعطیل کرده و تمام تمرکز خود را بر ایران گذاشته است حتی کشور‌های مستقل هم از آمریکا می‌ترسند، اما به فضل الهی تمامی توطئه‌های آمریکا با شکست مواجه شده و شاخ این غول شکسته‌تر شده است.

وی تلاش برای وحدت حول محور ولایت را از جلوه‌های نظام اسلامی و غیرت دینی دانست و افزود: وحدت حول محور ولایت تنها راه پیروزی جبهه حق علیه باطل است و ولایت فقیه ما قطره‌ای از دریای ولایت امیرالمومنین علی (ع) است.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: جلوه برجسته زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) غیرت دینی بود و پیام این آئین معنوی پیام بیعت با حضرت صدیقه طاهره (س) در همه عرصه‌ها از جمله عرصه غیرت دینی است.

امام جمعه آوه نیز گفت: شهر آوه مهد تمدن و تاریخ و زادگاه مشاهیر و مفاخر بزرگی است و حضور باشکوه مردم در تشییع شهید گمنام مدفون در این منطقه نشان از ولایتمداری و دینداری آنان دارد.

حجت‌الاسلام محمدجواد نکویی ماهانی افزود: شغل بیشتر مردم این شهر کشاورزی و دامداری است و مشکلات فراوانی دارند که رفع آن‌ها نیازمند اتخاذ تصمیمات راهگشاست.

نام:
ایمیل:
* نظر: