کد خبر: ۴۱۲۷۷۴
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۲ - ۱۹:۱۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۸۳۳

جزئیات اولین پرواز مستقیم میان ایران و مصر

مهر نوشت: وزیر گردشگری مصر به جزئیات اولین پرواز مستقیم میان ایران و این کشور پرداخت، اما به موعد دقیق آن اشاره نکرد.
مهر نوشت: وزیر گردشگری مصر به جزئیات اولین پرواز مستقیم میان ایران و این کشور پرداخت، اما به موعد دقیق آن اشاره نکرد.

به نقل از رسانه مصری بوابه الفجر، احمد عیسی وزیر گردشگری مصر اعلام کرد: مصر میزبان اولین پروازهای مستقیم از تهران خواهد بود که این از طریق فرودگاه بین المللی شرم الشیخ خواهد بود.

وی افزود: اوایل سال جاری میلادی درخواست هایی برای برقراری پرواز میان دو کشور ارائه شده بود و طی این مدت برنامه های گردشگری ویژه آنان و رزرو هتل و نوع گردشگری مشخص شده از سوی آنها مطابق با قوانین وزارت گردشگری مصر مورد بررسی قرار گرفته است.

وی در ادامه تصریح کرد: در اولین پرواز ۲۵ گردشگر ایرانی به مصر خواهند آمد و برنامه آنها تنها محدود به گردشگری ساحلی در جنوب سینا، نوبیع و طابا خواهد بود و هیاتی از اداره گردشگری از آنها استقبال خواهند کرد.

این در حالی است که امروز یک دیپلمات ارشد مصری به العربی الجدید اعلام کرد که در روزهای اخیر مذاکراتی میان مقامات ایران و مصر برگزار شده و در آن توافق شده که طرفین مجموعه‌ای از دیدارهایی برای بررسی مسائل مورد اهتمام تصمیم‌گیرندگان اصلی دو کشور را آغاز کنند.

این مقام افزوده است که این تصمیم شبیه همان مذاکراتی است که هم‌اکنون میان ترکیه و مصر جریان دارد.

به گفته این مقام که نخواسته نامش فاش شود، در حال حاضر کمیته مشترکی میان دو کشور تشکیل شده که مسئول هماهنگ‌سازی اقدامات لازم برای ازسرگیری روابط دو کشور و تعیین پرونده‌های مورد اختلاف است.

این دیپلمات مصری اعلام کرد که در سایه تغییراتی که منطقه شاهد آن است، طرفین تمایل جدی به گسترش روابط دارند