کد خبر: ۴۱۷۷۴۶
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۴۰۲ - ۲۲:۲۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۳۸۷

درخواست کمک فیلیپین از ایران برای تعیین سرنوشت اتباع مفقود شده‌ در اسرائیل

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران در پاسخ به تماس تلفنی وزیر امور خارجه فیلیپین، در مورد آخرین تحولات فلسطین با یکدیگر گفتگو کردند. وزیر خارجه فیلیپین خواستار کمک ایران در تعیین سرنوشت اتباع فیلیپینی مفقود شده در جریان نبرد اخیر فلسطین در اسرائیل شد.
 حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران در پاسخ به تماس تلفنی وزیر امور خارجه فیلیپین، در مورد آخرین تحولات فلسطین با یکدیگر گفتگو کردند.


امیرعبداللهیان در این تماس تلفنی در مورد مهم‌ترین موضوعات مورد اهتمام دو کشور و به‌ویژه آخرین تحولات فلسطین و جنایات جنگی اشغالگران صهیونیست علیه مردم فلسطین در غزه با همتای خود تبادل نظر کرد.

امیرعبداللهیان همچنین در مورد جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین و نوار غزه تاکید کرد که آنچه در فلسطین و توسط گروه‌های مقاومت انجام شده، اقدامی کاملاً فلسطینی بوده و در پاسخ به اشغال سرزمین فلسطین رخ داده است.

وزیر امور خارجه فیلیپین نیز ضمن ابراز نگرانی از تحولات غزه و تداوم خشونت‌ها، بر آمادگی کشورش در مورد افزایش روابط دوجانبه در سطوح و ابعاد مختف تاکید کرد.

وزیر خارجه فیلیپین خواستار کمک ایران در تعیین سرنوشت اتباع فیلیپینی مفقود شده در جریان نبرد اخیر فلسطین در اراضی اشغالی شد.