کد خبر: ۴۱۷۸۰۶
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۳۴۷

تصادف زنجیره‌ای در محور سرخس-مشهد به دلیل گرد و خاک / ۱۲ نفر مصدوم شدند

رئیس جمعیت هلال‌احمر سرخس گفت: تصادف زنجیره‌ای جاده سرخس به مشهد به دلیل گرد و خاک و کاهش دید ۱۲ مصدوم برجای گذاشت.
ایسنا: رئیس جمعیت هلال‌احمر سرخس گفت: تصادف زنجیره‌ای جاده سرخس به مشهد به دلیل گرد و خاک و کاهش دید ۱۲ مصدوم برجای گذاشت.

احسان اسماعیل‌پور با بیان اینکه دید در برخی از نقاط محور سرخس به مشهد به حدود ۲ متر رسیده بود، افزود: توفان و گرد و غبار امروز ۲۰ مهرماه موجب تصادف زنجیره‌ای در جاده سرخس به مشهد شد.

وی در همین خصوص خاطرنشان کرد: برابر گزارش مرکز کنترل و هماهنگی عملیات استان مبنی بر تصادف زنجیره‌ای در محور سرخس به مشهد، بلافاصله نیروها به محل اعزام شدند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر سرخس با اشاره به اینکه این حادثه بین ۲ تریلی و ۶ خودرو سواری به وقوع پیوسته بود، دلیل تصادف را طوفان شن و کاهش دید رانندگان اعلام نمود و گفت: تصادف در کیلومتر ۶۰ محور سرخس به مشهد به وقوع پیوسته بود.

اسماعیل‌پور با اعلام اینکه دو تیم از پایگاه امداد و نجات بین شهری شهید عیار گنبدلی سرخس به محل حادثه اعزام شدند، عنوان کرد: این تصادف ۱۲ مصدوم داشت که پس از تثبیت صحنه و ارزیابی اولیه صحنه حادثه ۶ مصدوم به‌صورت سرپایی مداوا و ۲ نفر از مصدومان توسط هلال‌احمر و ۴ مصدوم توسط اورژانس به بیمارستان لقمان حکیم سرخس منتقل شدند.

وی با بیان اینکه از همان ساعات اولیه وقوع پدیده توفان و گرد و غبار برای امدادرسانی‌های احتمالی نیروها به حالت آماده‌باش کامل درآمدند، افزود: تمامی نیروهای هلال‌احمر تا فردا صبح در آماده‌باش ۱۰۰ درصدی خواهند بود.

رئیس جمعیت هلال‌احمر سرخس با اشاره به اینکه نیروها در بین منطقه ویژه اقتصادی و شورلق برای امدادرسانی‌های احتمالی مستقر هستند، از رانندگان خواست با توجه به کاهش دیده حتی‌الامکان از سفر خودداری کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: نیروهای جمعیت هلال‌احمر این شهرستان همچنین امروز نیز به ۲ خودروی در راه مانده در قالب ۶ نفر امدادرسانی کردند.

شهرستان سرخس با ۱۰۰ هزار نفر جمعیت، دارای ۲ شهر سرخس و مزداوند و ۶۸ روستای دارای بیش از ۲۰ خانوار است که ۵۵ درصد جمعیت آن در روستاها سکونت دارند. جاده ترانزیتی سرخس- مشهد به طول ۱۹۵ کیلومتر مرکز این شهرستان ۱۰۰ هزار نفری را به مشهد متصل می‌کند.