کد خبر: ۴۲۲۰۸۵
تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۲۲۴

یک مقام مسئول خبر داد: پلمب ۵۰ واحد صنفی در قم به خاطر عدم رعایت حجاب و ظاهر فروشندگان و متصدیان

به گفته مسئول دبیرخانه قرارگاه ۱۹دی ۵۰ واحد صنفی در قم به دلیل عدم رعایت پوشش و ظاهر فروشندگان و متصدیان پلمب شدند.
مهدی علی‌بابایی، مسئول دبیرخانه قرارگاه ۱۹دی از پلمب ۵۰ واحد صنفی و اخطار پلمب به ۶۵ واحد و ارائه تذکر به‌صورت مکتوب و پیامکی برای کلیه صاحبان صنوف مبنی بر رعایت پوشش و ظاهر فروشندگان و متصدیان در قم خبرداد.


به گزارش انتخاب به نقل از روابط عمومی سپاه استان قم، او گفت: بر‌اساس مصوبه اخیر جلسه قرارگاه 19دی مبنی بر تعیین وضعیت فعالیت کافه‌ها و قهوه‌فروشی‌ها و نظارت بیشتر بر فعالیت این مراکز جهت جلوگیری از ترویج بی‌بندوباری در سطح استان، نامه تأکیدی به اتاق اصناف قم ارسال شد.


وی افزود: در این راستا پاسخی از اتحادیه مذکور مبنی بر پلمب 50 واحد صنفی و اخطار پلمب به 65 واحد و ارائه تذکر به‌صورت مکتوب و پیامکی برای کلیه صاحبان صنوف مبنی بر رعایت پوشش و ظاهر فروشندگان و متصدیان دریافت شد.

مسئول دبیرخانه قرارگاه 19دی خاطرنشان کرد: گشت‌های نظارت و بازرسی از کافه‌ها و قهوه‌فروشی‌ها باقدرت توسط بازرسان اتاق اصناف و جبهه اصناف قرارگاه در حال پیگیری است، لذا از عموم مردم درخواست می‌شود گزارش تخلفات این صنوف را به سامانه سجاد ارسال کنید.

علی‌بابایی بیان داشت: در پی گزارشات واصله مبنی بر بروز برخی ناهنجاری‌های اجتماعی و پوشش نامناسب در تعدادی از مجتمع های رفاهی برون شهری استان قم، طرح ویژه پاکسازی مجتمع‌های مورد هدف توسط گروه‌های گشت پلیس امنیت اخلاقی اجرا شد.

معاون اجتماعی سپاه امام علی بن ابی‌طالب(ع) اضافه کرد: این طرح به صورت روزانه و مستمر در راستای برخورد و تذکر به افراد هنجارشکن در حال اجرا می‌باشد.

مسئول دبیرخانه قرارگاه 19دی اذعان داشت: بر اساس گزارشات مردمی مبنی بر ترویج بی بندوباری و انعکاس تصاویر کشف حجاب برخی از صاحبان صفحه‌های تبلیغاتی در سطح استان قم، این موضوع در دستور کار شبکه امنیت اجتماعی سجاد قرار گرفت و با دستور معاون دادستان و ورود بموقع عوامل پلیس امنیت عمومی، صاحبان صفحه‌ها احضار و ضمن توقیف پیج، پرونده قضایی تشکیل و به دستگاه قضایی اعزام شدند.