کد خبر: ۴۲۳۰۰۰
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۳۱۱

مجازات قصاص برای مردی که همسرش را آتش زد

مردی که به دلیل اختلافات خانوادگی با همسرش او را به آتش کشیده و کشته است، به درخواست فرزندانش به قصاص محکوم شد.
سایت جنایی: متهم ابتدا سعی کرد مرگ همسرش را یک حادثه نشان دهد اما گفته‌های دختر 12 ساله او همه چیز را تغییر داد.

یک سال قبل مردی همسرش را که به شدت سوخته بود به بیمارستان رساند. این زن به نام نازنین که از شدت سوختگی قدرت حرف زدن نداشت بعد از چند ساعت به کما رفت و جانش را از دست داد.

داوود، شوهر نازنین، به پلیس گفت همسرش به خاطر یک حادثه سوخته است. او گفت: همسرم کنار بخاری دراز کشیده ‌بود که یکدفعه بخاری گر گرفت و همسرم سوخت. من هم برای نجاتش تلاش کردم که دستم سوخت.

شدت سوختگی به حدی بود که نشان می‌داد زن با گر گرفتن بخاری نسوخته و ماده‌ای که او را سوزانده بنزین است. پلیس فهمید این زن و شوهر به شدت با هم مشکل داشتند و اختلافات آنها چندین ساله بوده ‌است.

سرانجام دختر 12 ساله مقتول راز قتل مادرش را فاش کرد. او گفت: پدر و مادرم با هم دعوا داشتند. پدرم مادرم را کتک زد و بعد هم روی او بنزین ریخت و آتش زد.

وقتی متهم راز قتل را لو رفته دید، گفت: من زنم را دوست داشتم اما وقتی عصبی می‌شدم دیگر نمی‌توانستم خودم را کنترل کنم. روز حادثه هم دعوا کردیم و از شدت عصبانیت روی او بنزین ریختم. یکدفعه همه جا گر گرفت و زنم سوخت.

با تکمیل تحقیقات و صدور کیفرخواست پرونده برای رسیدگی به شعبه 10 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. متهم در جلسه محاکمه با درخواست فرزندانش مبنی بر قصاص روبه‌رو شد.

دختر بزرگ مقتول گفت: پدرم، مادرم را مقابل چشم خواهر نوجوانم کشت. خواهرم روزهای سختی را می‌گذارند. ما او را نمی‌بخشیم.

متهم نیز گفت: من نمی‌خواستم زنم را بکشم. برای ترساندن او دست به این کار زدم و از کارم پشیمان هستم.

با پایان جلسه دادگاه قضات برای تصمیم گیری وارد شور شدند و متهم را به قصاص محکوم کردند.