کد خبر: ۴۲۳۱۴۴
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۳۳۴

مجازات مرگ برای مرد ۶۰ ساله که زن جوانش را کشت

مردی ۶۰ ساله که با دختری جوان ازدواج کرده بود، وقتی به رازی پی برد او را کشت و به قصاص محکوم شد.
اعتمادآنلاین: متهم در ازدواج دومش وقتی موضوعی را درباره همسرش فهمید با او به اختلاف برخورد و این اختلاف آنقدر ادامه پیدا کرد تا او را با ضربه چاقو به قتل رساند.


دو سال قبل بود که مردی با اورژانس تماس گرفت و گفت همسرش را با چاقو مجروح کرده و حال خودش هم خوب نیست.

با حضور ماموران پلیس و اورژانس در محل تحقیقات آغاز شد. پلیس فهمید زن زخمی جانش را از دست داده و متهم به قتل 60 ساله به نام داوود زنده مانده است.

داوود بعد از بهبودی نسبی تحت بازجویی قرار گرفت و به قتل همسرش به نام زیبا اعتراف کرد. او گفت: من سال‌ها قبل وقتی خیلی جوان بودم، ازدواج کردم و صاحب دو فرزند شدم. با همسرم اختلاف داشتم و بعد از ازدواج بچه‌ها، از هم جدا شدیم. مدتی بعد با زیبا آشنا شدم و با او ازدواج کردم. وقتی به خواستگاری زیبا رفتم به من گفتند او قبلا ازدواج نکرده است، اما بعد از ازدواج فهمیدم به موضوعی پی بردم. ما سر این مساله با هم اختلاف داشتیم و از او دل چرکین بودم. ضمن اینکه او با بچه‌های من هم کنار نمی‌آمد و آنها را به خانه‌ام راه نمی‌داد.

متهم ادامه داد: روز حادثه با زیبا درگیر شدم. او را با چاقو زدم و بعد هم رگ دست خودم را زدم اما پشیمان شدم و با اورژانس تماس گرفتم.

بعد ازگفته‌های متهم و صدور کیفرخواست، پرونده برای رسیدگی به شعبه 10 دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد. در جلسه رسیدگی خواهران و برادران زیبا درخواست قصاص کردند و گفتند: خواهر ما جوان بود اما چون از سن ازدواجش گذشته‌ بود با داوود ازدواج کرد. داوود قبول کرد 180 سکه طلا و دو دانگ از خانه‌اش را به او بدهد و در واقع این مهریه خواهرمان بود اما داوود نمی‌خواست مهریه خواهرم را بدهد و به همین دلیل هم او را کشت.

وقتی داوود در جایگاه قرار گرفت، گفت: وقتی از همسرم جدا شدم و با زیبا ازدواج کردم فکر کردم بالاخره آرامش را به دست می‌آورم اما فهمیدم درباره موضوع مهمی به من دروغ گفته است. ضمن اینکه به طور مرتب با بچه‌های من دعوا می‌کرد. این  اواخر هم مدام بحث مهریه را پیش می‌کشید اما من دو دانگ خانه که مهریه او بود، فروخته بودم. چون مهریه به او تعلق نمی‌گرفت و به من دروغ گفته بود. من در ازدواج فریب خورده‌ بودم. روز حادثه با هم دعوا کردیم و من از شدت عصبانیت او را و خودم را با چاقو زدم و بعد پشیمان شدم و با اورژانس تماس گرفتم. قصدم کشتن نبود.

با پایان جلسه دادگاه قضات برای تصمیم‌گیری وارد شور شدند و متهم را به قصاص محکوم کردند. رای صادره در شعبه 34 دیوان عالی کشور مورد بررسی قرار گرفت و در خصوص قصاص تایید شد اما حکم تبرئه متهم در خصوص فروش مال غیر که به همان دو دانگ خانه مربوط می‌شد، نقض و پرونده برای رسیدگی به شعبه 11 دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد. به این ترتیب داوود بار دیگر پای میز محاکمه می‌رود.