کد خبر: ۴۲۵۸۵۷
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد بازدید: ۳۷۷

زورگیری یک باند از ۵۰ تهرانی با تهدید سلاح سرد

اعضای باندی از سارقان خشن که مرتکب 50 فقره زورگیری در تهران شده بودند، دستگیر شدند.
سایت جنایی: با وقوع زورگیری‌های سریالی از شهروندان با استفاده از سلاح سرد در شرق تهران، موضوع رسیدگی به پرونده در دستور کار تیمی از کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.

با توجه به حساسیت موضوع کارآگاهان تحقیقات ابتدایی را آغاز کردند و در بررسی‌ها متوجه شدند سرقت‌ها توسط 5 مرد سابقه‌دار صورت گرفته است. آنها با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم و بازبینی‌های دوربین مداربسته اطراف صحنه جرم هویت متهمان را شناسایی کردند و متوجه شدند آنها دست به سرقت‌های زیادی زده‌اند.

کارآگاهان پلیس آگاهی پس از دریافت این سرنخ مهم با  اقدامات اطلاعاتی، مخفیگاه متهمان را در یکی از محله‌های تهران شناسایی و پس از  هماهنگی‌های لازم با مرجع قضائی آنها را در یک عملیات منسجم دستگیر کردند.

متهمان در جریان تحقیقات به 50 فقره  سرقت زورگیری از شهروندان در خیابان‌های تهران اعتراف و مالباختگان در مواجه حضوری آنها را به عنوان سارق اموال خود شناسایی کردند.

در ادامه مالخر این پرونده نیز دستگیر و 50 دستگاه تلفن همراه به سرقت رفته نیز کشف شد. سپس با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی متهمان برای کشف جرائم احتمالی و شناسایی سایر مال باختگان دیگر در اختیار کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی قرار گرفتند.